Home page > Aktuality > Hradní stráž na Dnech NATO v Ostravě

Hradní stráž na Dnech NATO v Ostravě

Již třetím rokem se příslušníci Hradní stráže účastnili ve dnech 20. - 21. září 2014 DNŮ NATO V OSTRAVĚ A DNŮ VZDUŠNÝCH SIL AČR na ostravském letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Celému týmu Hradní stráže velel kapitán Zbyněk JAKŠ.
Své umění zde předvedli především členové motocyklové čety pod vedením poručíka Radima ŠÍBLA, o komentář ukázek se postaral rormistr Jakub Bruno STŘEDA.
V průběhu Dnů NATO se motocyklová četa zúčastnila tří dynamických ukázek na strojích BMW 1200 RT-P a jednom historickém  motocyklu BMW R 69 S, který se používal v letech
1965-1987 k čestným doprovodům čelních představitelů cizích států a jiných státních návštěv prezidenta republiky. Uvedený motocykl zapůjčil jeho majitel Pavel KROTIL, který se taktéž dynamické ukázky účastnil. Dále byla pro návštěvníky přichystána ukázka chladných zbraní a uniforem Hradní stráže.
V tomto roce měla Hradní stráž možnost se prezentovat před 225000 návštěvníky a celkem za tří roky kdy se Dnů NATO účastní je to bez mála 600 000 návštěvníků.
Letošní ročník byl výjimečný tím, že proběhl za účasti vrchního velitele ozbrojených sil prezidenta republiky pana Miloše ZEMANA.!

Nahoru