Home page > Aktuality > Návštěva v Domově Zvíkovecká kytička dne 5. června 2019

Návštěva v Domově Zvíkovecká kytička dne 5. června 2019

Vojáci Hradní stráže a Vojenské kanceláře prezidenta republiky navštívili 5. června 2019 Domov Zvíkovecká kytička a pro zdejší obyvatelky si připravili „branný den“. V tomto domově žijí ženy a dívky se zdravotním postižením a Hradní stráž s „kytičkami“ dlouhodobě spolupracuje.

Vojáci ukázali děvčatům, co jejich služba na Pražském hradě obnáší, co vojáci musí umět a s čím se ve službě můžou setkat. Obyvatelky Domova si vyzkoušely hod gumovým granátem na cíl a střelbu z airsoftového samopalu. Psovod Radoslav Sidor jim také ukázal výcvik svého čtyřnohého pomocníka a jejich sehranost při práci. Kytičkám vysvětlil, jakým způsobem dokáže pes zadržet případného narušitele a také jim předvedl, jak by se měly v případě napadení agresivním psem bránit, aby co nejvíce uchránily své zdraví.

Na závěr byly vyhlášeny vítězky soutěže o nejhezčí kresbu vojáka. Plukovník Petr Cupák, který na akci zastupoval Vojenskou kancelář prezidenta republiky, a zástupce velitele Hradní stráže plukovník Zdeněk Pekař, kytičkám poděkovali za jejich snahu při plnění připravených disciplín a přislíbili návštěvu vojáků i v následujícím roce.

Autorem fotografií je pan Jakub Tjutčev.

 

Nahoru