Home page > Aktuality > Předání výtěžku sbírky příslušníků Hradní stráže Vojenskému fondu solidarity dne 26. listopadu 2020

Předání výtěžku sbírky příslušníků Hradní stráže Vojenskému fondu solidarity dne 26. listopadu 2020

Jak možná víte, na přelomu září a října se uskutečnil Běh pro válečné veterány a s ním spojená sbírka ve prospěch Vojenského fondu solidarity. Do této akce se zapojila i Hradní stráž prostřednictvím svých vojáků, ale také občanských zaměstnanců. Někteří z nás se zapojili tím, že vyráželi na své oblíbené běžecké trasy a naběhané kilometry hlásili nadrotmistru Vlastovi Heinzovi, který akci za Hradní stráž organizoval a všemožně podporoval. Někteří se díky této akci „hecli“ a běhali třeba i každý den, jen abychom nasbírali co nejvíce kilometrů. Několik borců překonalo za týden i stokilometrovou metu.

Druhým způsobem zapojení do akce byl příspěvek v podobě koupě náramku s logem běhu. Jeho koupí jsme přispívali částkou 100,- Kč do Vojenského fondu solidarity. Hraďáci nakonec naběhali krásných 1388,5 km a do fondu přispěli jednorázově částkou 9.000,- Kč. Protože v posledních týdnech situace příliš nepřála setkávání mezi lidmi, zanesli jsme symbolický šek předsedkyni výboru VFS, kterou je brigádní generálka Lenka Šmerdová, až nyní. Paní generálka nás vřele přivítala, poděkovala všem, kteří se do akce zapojili, a také jsme si popovídali o tom, kde všude byly prostředky z fondu použity a na jakou podporu je lze použít.

Věřte, že Váš příspěvek skončí ve správných rukách a bude účelně použit. Na Vojenský fond solidarity můžete přispět kdykoliv, třeba i pravidelně převodem z Vašeho účtu.

PAMATUJTE, ŽE I MALÝ PŘÍSPĚVEK POMÁHÁ.

Číslo účtu Vojenského fondu solidarity a další informace o fondu najdete zde:

http://www.fondsolidarity.army.cz/kontakty

Nahoru