Home page > Aktuality > Turnaj v malé kopané Hradní šajtle dne 8. září 2018

Turnaj v malé kopané Hradní šajtle dne 8. září 2018

Dne 8. září 2018 se družstvo Hradní stráže zúčastnilo turnaje v malé kopané, a to 13. ročníku Hradní šajtle v Chotkových sadech.

Turnaje se zúčastnilo sedm družstev, kdy se postupně utkal každý s každým. Mezi soupeři byly týmy: Správa Pražského hradu, Hasičský útvar ochrany Pražského hradu, Unie železničních zaměstnanců, dále pak firmy EuroAgentur Hotels & Travel, Bobcat a Mercator. Našemu ,,hraďáckému“ týmu se nepodařilo obhájit loňské prvenství a nakonec se umístil na 3. místě. Turnaj se konal opět na 2 hřištích o rozměrech 20 x 40 metrů s brankami o rozměrech 3 x 2 metry. Rozhodčími byli profesionálové z Fotbalové asociace ČR. Turnaj byl zahájen slavnostní fanfárou Hudby Hradní stráže.

Sestava našeho družstva byla tvořena příslušníky strážních rot druhého praporu a barvy občanských zaměstnanců hájil, jako vždy, Martin Vaňko. Z vojáků se účastnili Tomáš Halfar, Daniel Doležal, Jiří Hrůza, Vít Ducheček (brankář), Jan Kantor a Jan Popelka. Bilance utkání: 3 x výhra (2:0; 3:0; 3:0), 2 x remíza (1:1) a 1 x prohra (1:2). Střelci gólů: Halfar 5 gólů, Vaňko a Popelka shodně 2 góly, Doležal a Hrůza shodně 1 gól.

V poledne se konal vložený exhibiční zápas proti českému národnímu týmu v malé kopané, který letos vyhrál mistroství světa. Proti nim se postavil výběr Hradní šajtle, který byl složený ze všech zúčastněných mužstev. Oba týmy předvedly kombinační akce a finesy zakončené krásnými góly. Přestože výběr Hradní šajtle byl vždy o gól ve vedení, zápas nakonec skončil smírně 3:3. V penaltové loterii měli pak větší štěstí kluci z reprezentace a vyhráli. V tomto zápase se z našeho „hraďáckého“ týmu postupně předvedli Tomáš Halfar, Daniel Doležal a Jan Kantor.

V průběhu turnaje proběhla i tombola a její výtěžek byl věnován na charitativní sbírku pro Nelinku a Kristýnku, která se koná pod záštitou Odborové organizace OSSOO při Kanceláři prezidenta republiky a Správě Pražského hradu.

Organizátor, zakladatel a moderátor turnaje byl jako každoročně skvělý Tomáš Lubovský, který je předsedou už zmíněné odborové organizace. Za jeho práci a snahu při organizaci turnaje mu patří velký dík.

Putovní pohár, jsme snad jen na rok “propůjčili“ vítězi turnaje firmě Bobcat.

  1. místo  -   Bobcat
  2. místo  -   Správa Pražského hradu
  3. místo  -   Hradní stráž

 

Nahoru