Úvodní stránka > Aktuality > Vojáci z Pražského hradu navštívili Domov Zvíkovecká kytička

Vojáci z Pražského hradu navštívili Domov Zvíkovecká kytička

V domově poblíž Berounky a křivoklátských lesů, kde žijí ženy a dívky se zdravotním postižením, vojáky přivítala ředitelka Jana Česká. „Kytičky už se na vás těší,“ řekla vojákům a vedla je do areálu.

Vojáci si pro Kytičky připravili ukázku toho, co na Pražském hradě dělají a s čím se u nich návštěvníci mohou setkat. „Například psovod četař Radoslav Sidor jim ukázal výcvik strážního psa Atürka a společně jim pak předvedli cviky poslušnosti. Vysvětlil jim také, že i když je pes přívětivý, tak se jeho chování může v okamžiku změnit. Pro tento případ jim ukázal, jak by se měly k útočnému psovi chovat a ochránit tak své zdraví,“ popsal náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Jan Kaše, který na návštěvě nechyběl.

Poté Kytičky absolvovaly překážkovou dráhu zakončenou hodem tenisového míčku na terč, mohly si vyzkoušet střelbu z airsoftové verze samopalu EVO a část techniky Hradní stráže. Program vyvrcholil soutěží o nejhezčí obrázek vojáka a krátkým pěveckým vystoupením zdejšího sboru.

Na úplný závěr vybrali náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Jan Kaše a velitel Hradní stráže plukovník Jiří Kývala nejpovedenější obrázky a vyhlásili vítězky. Generál Kaše Kytičkám poděkoval za jejich snahu při zdolávání soutěžních úkolů a přislíbil návštěvu v domově i příštích letech.

 

Nahoru