Home page > Aktuality

Aktuality

Nabídka pozice motocyklisty

Publikováno: 30.3.2021 Autor: Jiří Havel

Hradní stráž nabízí pozici „Specialista ochranné služby skupiny doprovodné a ochranné služby roty zabezpečení Hradní stráže (motocyklista)“.

Motocyklová jednotka Hradní stráže

Publikováno: 9.3.2021 Autor: Jiří Havel

Nejviditelnějšími jednotkami Hradní stráže jsou bezpochyby jednotky strážní, které zná každý, kdo někdy byl na Pražském hradě. Hradní stráž má ale i menší jednotky, bez kterých by nemohla fungovat uceleně. Ty se Vám pokusím postupně krátce představit. Začneme motocyklovou jednotkou, která plní úkoly zejména motocyklových doprovodů prezidenta ČR a nejvyšších představitelů cizích států při oficiálních přijetích prezidentem republiky nebo předsedou vlády ČR.

Přezkoušení psů kategorie HO dne 2. března 2021

Publikováno: 3.3.2021 Autor: Jiří Havel

Je mlhavé ráno a u psince Hradní stráže v Praze Kbelích se sjíždějí naši psovodi, ale také kynologičtí odborníci z Armády ČR. Pro dva naše psy nastává velmi důležitý den, čeká je totiž přezkoušení. Zatímco pro téměř dvouletou fenku Kimi to je jako pro studenta maturita, tak pro ostříleného matadora Coudyho je to už téměř „brnkačka“.

Výcvik nováčků Hradní stráže

Publikováno: 4.2.2021 Autor: Jiří Havel

Na začátku října 2020 nastoupili do Vyškova a prošli si náročným základním výcvikem, v lednu jim pak začal vstupní výcvik u Hradní stráže. Řeč je o třiceti šesti nováčcích, kteří se teď u nás cvičí, aby mohli na konci února nastoupit ke svým jednotkám. Kromě střelecké přípravy, strážních předpisů, místopisu Hradu a dalších vědomostí nutných ke zvládnutí strážní služby se musí naučit i pořádně pochodovat a cvičit s reprezentační puškou.

Stále jsme v nemocnici pod Petřínem

Publikováno: 26.1.2021 Autor: Jiří Havel

I tento týden jsou vojáci Hradní stráže v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Pomáhají tady na dvou odděleních (interna a lůžka následné péče) se vším, co je kolem péče o pacienty potřeba. Pro většinu z nich je to zkušenost úplně nová, protože se s celkovou péči o pacienty nikdy nesetkali.

Stránky

Nahoru