Home page > Aktuality

Aktuality

Setkání pana kardinála Dominika Duky s vojáky a koncert Hudby Hradní stráže před Arcibiskupským palácem dne 24. prosince 2020

Publikováno: 25.12.2020 Autor: Jiří Havel

Vojáky, kteří v tento sváteční den nastupovali k ostraze objektů hlídaných Hradní stráží, navštívil kardinál Dominik Duka. Společně s náčelníkem Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajorem Janem Kašem a velitelem Hradní stráže plukovníkem Jaroslavem Ackermannem popřál pan kardinál vojákům příjemné prožití Vánoc, mnoho štěstí a hlavně zdraví do nového roku. Vojáci nastupující do stráží bohužel nestráví Štědrý den v kruhu svých blízkých, a proto je již tradicí, že se s nimi pan kardinál setkává právě před nástupem do sváteční služby.

Koncert Hudby Hradní stráže v Ústřední vojenské nemocnici Praha dne 22. prosince 2020

Publikováno: 23.12.2020 Autor: Jiří Havel

I včera vyrazili hudebníci Hradní stráže rozdávat radost a vánoční atmosféru, tentokrát zavítali do Ústřední vojenské nemocnice Praha. Pacientům a zaměstnancům nemocnice zahráli koledy přímo u vánočního stromečku v nádherném altánu válečných veteránů.

Koncert Hudby Hradní stráže v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze dne 21. prosince 2020

Publikováno: 21.12.2020 Autor: Jiří Havel

Dnes dopoledne vystoupil sextet Hudby Hradní stráže v areálu Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, kde odehrál vánoční koncert pacientům a jejím zaměstnancům. Hudebníci zahráli na dvou místech, aby jejich vystoupení mohlo sledovat co nejvíce diváků i z oken svých pokojů.

Nástupní audience dne 9. prosince 2020

Publikováno: 16.12.2020 Autor: Jiří Havel

9. prosince 2020, za trochu deštivé, ale přesto téměř vánoční atmosféry, uvítala jednotka Hradní stráže na Pražském hradě nastupující velvyslance. Velvyslanci Japonska, Řecka, Ománu, Guatemaly a Kambodži postupně přijížděli na I. nádvoří. Jak se připozdívalo, ubývalo světlo. Díky nasvícení nádvoří a mokré dlažbě se naskytly opravdu zajímavé záběry.

Přílet prezidenta Polské republiky do ČR dne 9. prosince 2020

Publikováno: 9.12.2020 Autor: Jiří Havel

Dnes Hradní stráž zabezpečovala přílet prezidenta Polské republiky na Letiště Václava Havla, a to na terminálu 4, který se pro tento účel obvykle používá.

Stránky

Nahoru