Nejlepší sportovec Hradní stráže za rok 2018

• 8.10.2018
  • Jiří Havel

Patnáct vybraných vojáků Hradní stráže změřilo v pondělí 1. 10. 2018 ve sportovním areálu v Praze Ruzyni své síly ve vojenském sportovním víceboji. Soutěžilo se o titul nejlepší sportovec Hradní stráže pro rok 2018.

Na sportovce čekalo sedm následujících sportovních disciplín: skokansko-akrobatické cvičení (známé pod názvem SAC), šplh na laně 4 m bez přírazu, trojskok z místa, překážková dráha, hod granátem na cíl a vzdálenost a střelba ze vzduchové zbraně. Disciplíny víceboje opravdu prověřily vytrvalost, sílu, ale i obratnost všech zúčastněných.

Celkovým vítězem soutěže se stal des. David Sazima, který rozhodující bodový odstup získal v hodu granátem na vzdálenost, když dokázal hodit 75 m. Na paty mu totiž šlapal celkově druhý v pořadí des. Denis Hruška, který nakonec právě díky horšímu „granátu“ dosáhl o 58 bodů méně než vítěz. Třetí v pořadí, o dalších 36 bodů, skončil des. Milan Steinberg. Vzhledem k tomu, že se ve startovní listině objevili i borci nad 35 let, vyhlašovala se nakonec i tato kategorie. Vítězem nad 35 let se stal des. Václav Terš, který v celkovém pořadí skončil na výborném 8. místě. Druhý v této kategorii skončil prap. Lukáš Bouma a třetí byl npor. Tomáš Halfar.

I přes nepřízeň počasí, hody granátem probíhaly v silném dešti a poslední disciplína - střelba  se dokonce musela přesunout na krytou střelnici, se soutěž podle všech zúčastněných velmi vydařila. Bylo by dobře, kdyby soutěž proběhla i v následujících letech a stala se nedílnou součástí Hradní stráže. Doufejme, že všichni ti, kteří byli 1. 10. 2018 v Praze Ruzyni přítomni, se stali součástí nové sportovní tradice.

Text: kpt. Kamil Masařík.