Mezinárodní střelecká soutěž Pohár Moravské brigády 7. - 9. listopadu 2022

img_5459_-_vyrez_pro_webovky.jpg
  • 23.11.2022
  • Jiří Havel

Ve dnech 7. - 9. listopadu 2022 proběhl ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá již druhý ročník skvěle organizované mezinárodní střelecké soutěže „Pohár Moravské brigády“. Soutěže se zúčastnilo 32 nejlepších dvoučlenných týmů z různých českých i zahraničních ozbrojených složek jako jsou například Policie ČR, Armáda ČR, Vězeňská služba, a to včetně jejich elitních složek.

Za Hradní stráž se soutěže zúčastnili dva střelci, kterými byli zkušení instruktoři výcviku praporčíci Michal Toul (1. prapor) a Martin Regner (2. prapor). Střílelo se ve dne i v noci a na soutěžící čekalo téměř třicet střeleckých úkolů za různých podmínek a scénářů, včetně střelby po fyzickém výkonu a v časovém presu.

Naši borci se v soutěžním poli vůbec neztratili, naopak, jako tým jsme skončili na skvělém 5. místě. Před naše kluky se dostaly jen 4 týmy některých elitních útvarů - „speciálů“ a „brnkařů“. Michal Toul se dokonce umístil na absolutním 5. místě ze všech 64 jednotlivců. Stojí za zmínku, že i loni se tito dva střelci umístili na špičkovém 5. místě. Pro následující ročník si naše dvojice určila jasný úkol: „My ty speciály příště prostě musíme dát :-)“.

TAK VELKÁ GRATULACE A HODNĚ ŠTĚSTÍ DO PŘÍŠTÍHO ROČNÍKU!!!